Harcerze dla Syrii – włącz się do pomocy

10 sty

Dokładnie 2147 osób zostało ewakuowanych z Aleppo i dotarło do obozów dla uchodźców wewnętrznych. Związek Harcerstwa Polskiego, we współpracy z Polską Akcją Humanitarną, włącza się w akcję pomocy Syryjczykom opuszczającym objęte wojną Aleppo.

Polska Akcja Humanitarna, mimo trudnych warunków, każdego dnia dostarcza prawie 43 tysiące litrów wody, prowadząc działania w 50 obozach na terenie prowincji Idlib i Aleppo, gdzie obejmuje systematyczną pomocą ok. 35 tys. osób. Oprócz nieustannego dostarczania wody, buduje także toalety i latryny oraz wywozi nieczystości i śmieci. W 2016 roku organizacja dotarła z pomocą do około pół miliona ludzi w prowincjach Idlib i Aleppo.

Szybka reakcja PAH jest możliwa dzięki zaangażowaniu polskiego społeczeństwa – wpłatom od osób prywatnych i firm oraz licznym zbiórkom pieniędzy organizowanym oddolnie. Związek Harcerstwa Polskiego pragnie włączyć się w działania Polskiej Akcji Humanitarnej.

Włącz się do akcji Harcerze dla Syrii!

Zachęcamy do wpłacania darowizn poprzez stronę Polskiej Akcji Humanitarnej. Aby przekazać darowiznę wystarczy na stronie PAH wybrać cel „Harcerze dla Syrii” oraz określić wysokość przekazywanej darowizny.

Zobacz efekty działań Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii w filmie przygotowanym przez syryjskich pracowników PAH.

źródło: zhp.pl
fot. materiały PAH