Ekonomia jest kobietą

28 sty

Od wieków mężczyźni dominowali w polityce czy gospodarce, teraz nadszedł czas na kobiety! Tak powstał projekt pn. „Ekonomia jest kobietą”, w którym żeńska część naszego związku pozna tajniki ekonomii i poruszania się po nierównym gruncie rynku. Czy projekt jest tylko dla harcerek? Przeciwnie, projekt jest otwarty również dla harcerzy i osób spoza ZHP!

Projekt edukacyjny został stworzony by nauczyć zuchenki i harcerki w wieku 6-19 lat  odpowiedzialnego i świadomego podejścia do ekonomii oraz wzmocnić ich wiarę wśród we własne zdolności i predyspozycje. Biorąc udział w inicjatywie poznamy odpowiedzi m.in.: na takie pytania  – „Jak zostać zauważoną w gąszczu informacji?” czy „Co sprzedają reklamy?” W projekcie prowadzone są również warsztaty wzbogacające wiedzę z zakresu szeroko pojętej ekonomii, wizerunki i rynku pracy. Terminy warsztatów są na bieżąco uaktualnianie na fanpage’u projektu na facebook’u.

Zespół „Ekonomia jest kobietą” to kilka ambitnych kobiet zaangażowanych w realizację projektu. Dzielą się one na dwie grupy: trenerki i ekspertki. Trenerki są osobami gotowymi do przeprowadzenia zajęcia dla Twojej drużyny/szczepu/hufca/klasy. Każda z nich zajmuje się innym obszarem oraz grupą wiekową. Z kolei ekspertki to osoby, które z chęcią odpowiedzą za pośrednictwem maila na wszelkie nurtujące Cię pytania. Zespół tworzący inicjatywę przygotował kilka ciekawych scenariuszy nauki ekonomii dla dziewczyn w różnych pionach metodycznych, które w łatwy i ciekawy sposób można wprowadzić na zbiórkach. „Ekonomia jest kobietą” to jedna z najnowszych propozycji  programowych w ZHP, innowacyjny projekt, który został stworzony na miarę XXI wieku.

Zainteresowałaś się projektem i chcesz stać się częścią zespołu projektowego Ekonomia jest kobietą? Nic prostszego, wystarczy, że napiszesz do zespołu na adres: ekonomiajestkobieta@zhp.pl. Już wkrótce ogólnopolskie spotkanie wszystkich kobiet zaangażowanych w projekt.
Więcej informacji na stronie www. ekonomiajestkobieta.zhp.pl

Joanna Sobów
rzecznik prasowy Hufca Zielona Góra ZHP