Dzień Myśli Braterskiej w Zielonej Górze

23 lut

Wczoraj, 22 lutego 2014 roku, harcerze z naszego hufca obchodzili Dzień Myśli Braterskiej.

Zespół programowy Hufca Zielona Góra ZHP zorganizował w tym roku dla wszystkich harcerzy bieg patrolowy po mieście, który miał sprawdzić ich wiedzę z zakresu historii polskiego harcerstwa oraz światowego skautingu. Posługując się mapą, harcerze odwiedzili wiele ciekawych miejsc Zielonej Góry. Zadania, które wykonywali na punktach, dostosowane były do ich wieku, ponieważ w biegu wzięły udział zuchy, harcerze oraz wędrownicy.

Zadanie przedzbiórkowe polegało na nawiązaniu kontaktu ze skautami z innego kraju i poproszeniu ich, aby nagrali życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej w ich rodzimym języku dla harcerzy z Polski. Po zakończonym biegu wszyscy uczestnicy spotkali się w Centrum Biznesu, gdzie czekała na nich gorąca herbata. Na miejscu wyświetlone zostały nagrania wszystkich zadań przedzbiórkowych z życzeniami oraz film zatytułowany „Mamy też coś dla Ciebie”, przygotowany wcześniej przez harcerzy z Hufca Zielona Góra. Do filmiku dodane zostały napisy w różnych językach, aby skauci z całego świata mogli odczytać życzenia, które przygotowali dla nich polscy harcerze.