Dzień Dawcy dla Doroty i Jacka

24 mar

 

Pomóż Dorocie, Jackowi i innym!

Zostań potencjalnym Dawcą szpiku i komórek macierzystych

 

 

 dorotka_04  

Mam na imię Dorota i z zawodu jestem pedagogiem. Odkąd na świecie pojawiły się nasze córeczki – spełniam się w roli mamy na pełnym etacie. Kiedy w październiku 2013 zdiagnozowano u mnie ostrą białaczkę limfoblastyczną i musiałam poddać się chemioterapii – wiedziałam dla kogo muszę najbardziej walczyć! Aby powrócić do zdrowia, potrzebuję odpowiedniego dawcy szpiku, którym możesz okazać się właśnie Ty! Być może Twój szpik uratuje komuś życie. 

Mam na imię Jacek, mam 47 lat, mieszkam w Zielonej Górze. Mam wspaniałą rodzinę, żonę i dwoje dzieci. Pół roku temu przypadkowe badanie krwi stwierdziło u mnie ostrą białaczkę limfoblastyczną. Z dnia na dzień życie moje i moich bliskich wywróciło się do góry nogami. Nadzieją dla mnie na życie jest przeszczep szpiku od zgodnego dawcy. Cała nadzieja jest w dawcy niespokrewnionym. Proszę zarejestruj się!

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Dorotka – była drużynowa 107 gromady zuchowej, instruktorka HSR, szczęśliwa żona oraz mama Hani i Ali. Jacek – mąż i ojciec dwójki wspaniałych dzieci. Co ich łączy? Oboje mieszkają w Zielonej Górze, oboje są chorzy na białaczkę i oboje walczą o powrót do zdrowia i normalnego życia. Ale do tego potrzebny jest dawca szpiku. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy niespokrewnionego jest bardzo małe i wynosi od 1:20000 do nawet 1: kilku milionów. Jednak z każdym nowym zarejestrowanym potencjalnym Dawcą wzrasta szansa na pokonanie raka krwi dla takich chorych jak Dorota i Jacek.

Wraz z Fundacją DKMS Polska zielonogórscy harcerze postanowili pomóc Dorocie, Jackowi i innym pacjentom poprzez zorganizowanie „Dnia Dawcy”, podczas którego każda osoba w wieku 18-55 lat będzie mogła zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Jeśli dziś przyłączysz się do walki z rakiem krwi, jutro może okazać się, że to właśnie Ty możesz uratować komuś życie!

Dzień Dawcy w ramach akcji „Pomóż Dorocie, Jackowi i innym” odbędzie się 13 kwietnia 2014 (niedziela) w godz. 10:00 – 16:00 w Centrum Biznesu (ul. Boh. Westerplatte 23) w Zielonej Górze.

Jeżeli nie możesz 13 kwietnia przyjść do Centrum Biznesu, możesz dokonać rejestracji przez Internet.

Szczegóły w ulotce i na wydarzeniu na Facebook’u. Najczęściej zadawane pytania dot. zostania dawcą znajdują się w FAQ DKMS.

Honorowy patronat

Wiceprezydent-Zielonej-Góry-Wioleta-Haręźlak-

Pani Prezydent Wioleta Haręźlak

 

Organizatorzy

 

dkms logo hufca logo chorągwi

 

Partnerzy

 

logo cb apator rectorbazydlo wtcena nieruchomocizok logo  logo_pizzapi logo da grasso