Dostarczyli paczkę do Rotmistrza!

11 kwi

Dziś odbyła się gra miejska „Wyklęci” organizowana przez Drużynę Sztandarową naszego hufca, w której brali udział harcerze z Zielonej Góry i Nowogrodu Bobrzańskiego. Akcja gry toczyła się w 1946 roku, kiedy Polska znajdowała się pod okupacją sowiecką. Uczestnicy wcielili się w nowych żołnierzy, którzy mieli wypełnić misję dostarczenia paczki do rotmistrza Witolda Pileckiego – najbardziej znanego Żołnierza Wyklętego. Po drodze zostali aresztowani przez sowiecki Urząd Bezpieczeństwa, gdzie byli przesłuchiwani. Rekruci uczyli się także strzelać z broni, ratowali żołnierzy oraz wypełniali inne zadania dane im po drodze przez Wyklętych. Harcerze mieli okazję poznać postacie Pileckiego i Inki oraz posmakować życia działaczy powojennego podziemia polskiego. Wszystkim przybyłym bardzo dziękujemy za udział i wczucie się w rolę!

o. pwd Joanna Gołucka
drużynowa pDW „Sfora”