Dlaczego harcerstwo?

10 maj

Każdy z nas jest już jakiś czas harcerzem, miesiąc, rok, pięć lat itd. Ale od czego to się właściwie zaczęło? Co sprawiło, że rodzice postanowili zaprowadzić nas na zbiórkę, na którą chodzi też syn kuzyna kolegi szwagra? Być może powodem był brak zajęć dodatkowych, a może wyższe cele wychowawcze. Gdy był nim ten pierwszy – dlaczego harcerstwo?

Nad tym pytaniem zastanawiała się również Marta Tittenbrun – autorka kolejnego z polecanych artykułów z „Na tropie”. W otwartym liście do rodziców przedstawia korzyści płynące z przynależności dzieci do ZHP. Marta w bezpośredni i z pewnością nie sztampowy sposób udowadnia jak wiele umiejętności może zdobyć dziecko. Mimo, że wiedza o naszym związku rośnie z każdym dniem, wciąż mała grupa ludzi zdaje sobie sprawę jaki wpływ na kształtowanie człowieka, jego postaw patriotycznych, społecznych oraz przygotowanie do dorosłego życia ma harcerstwo

W harcerstwie Twoje dziecko nauczy się bowiem empatii i bezinteresowności, a niesienie pomocy stanie się dla niego równie atrakcyjne, co granie na PSP dla tego dziecka Twoich znajomych(…)Twoje dziecko będzie zdolne, kulturalne, oczytane, będzie miało wyrobiony światopogląd i będzie Cię szanowało.

Kolejny polecany artykuł z „Na tropie” znajdziecie TUTAJ

Joanna Sobów