CZUWAJ! Harcerskie Centrum Rozwoju – wygrywa w Budżecie Obywatelskim 2018!

15 gru

W tym roku po raz drugi  harcerze Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP postanowili wystartować z projektem CZUWAJ! Harcerskie Centrum Rozwoju w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 miasta Zielona Góra. Z ilością 2797 głosów zadanie zielonogórskich harcerzy zajęło zdecydowane pierwsze miejsce.

CZUWAJ! Harcerskie Centrum Rozwoju to projekt nowoczesnego budynku, w którym dzieci, młodzież i dorośli ze Związku Harcerstwa Polskiego będą mogli się kształcić się, rozwijać, tworzyć i pracować.  Na zadania ogólnomiejskie w ramach których zgłoszone zostało zadanie oddano łącznie 8513 głosów.

Budynek Chorągwi Ziemi Lubuskiej  ZHP i Hufca Zielona Góra ZHP wymaga gruntownych zmian. Pracy jest dużo, ale dzięki środkom z BO 2018 będziemy mogli stworzyć miejsce na warsztaty, kursy czy zimowiska, miejsce, do którego z chęcią będziemy przychodzić, by tworzyć i się rozwijać – zaznacza hm. Grzegorz Bazydło, Komendant Chorągwi

Zadowolenia z wyników Budżetu Obywatelskiego nie kryje również Komendant Hufca Zielona Góra ZHP – phm. Jarosław Zasacki

Gdybym miał podziękować każdemu z osobna zajęło by mi to kilka dni. To wielka zasługa wielu naszych harcerzy, ich rodzin oraz naszych sojuszników.
Zdobyliśmy 2797 głosów w Budżecie Obywatelskim, za którymi stoi 2797 osób, które wsparło nas w tegorocznym głosowaniu.

Poniżej prezentujemy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2018 miasta Zielona Góra.