COVID-19

Czuwaj!

W serwisie dokumenty.zhp.pl opublikowana została Uchwała Głównej Kwatery ZHP nr 129/2020 z dnia 25 marca 2020 r. opisująca czasowe rozwiązania organizacyjne w związku z epidemią COVID-19.

Najważniejsze postanowienia uchwały mówią, że w czasie, w którym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego, stan epidemii, względnie inny stan nadzwyczajny związany z COVID-19, zbiórki, biwaki i inne przedsięwzięcia podstawowych jednostek organizacyjnych nie odbywają się.

Nie oznacza to jednak, że zaprzestajemy harcerskiej działalności w ogóle! W myśl zasady #RazemAleZdalnie zachęcamy Wszystkich zuchów i harcerzy do rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności w domu. Ogrom inspiracji znajdziecie na stronie Centralnego Banku Pomysłów, na wydarzeniu na Facebooku A gdy zbiórek nie ma… oraz na stronie Zdalne Harce.

Kadra naszego hufca przygotowała również zestaw sprawności, które można zdobyć nie wychodząc z domu. Znajdziecie je poniżej klikając w symbol odpowiedniej metodyki.

A wiarygodnych informacji szukajcie na:
www.gov.pl/koronawirus
www.zhp.pl/koronawirus

Osobą, z którą można kontaktować w sprawach dotyczących działalności hufca w aktualnej sytuacji jest Komendantka Hufca Zielona Góra ZHP – phm. Edyta Walent (tel. 605 048 925, e-mail edyta.walent@zhp.net.pl).