Chwała bohaterom!

1 wrz

1 września większości z nas kojarzy się z końcem wakacji, pierwszym dniem szkoły. Pakując plecak nie zapominamy jednak, że 76 lat temu nasi rówieśnicy zamiast do szkoły szli walczyć z agresorem. Trud wojny, smutek i łzy dopiero zaczęły się pojawiać… Ogrom walki, straty były niewyobrażalne, ludzie nie mogli uwieżyć, że to ” Ludzie ludziom zgotowali ten los”.

W tym roku zielonogórskie obchody rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej ropoczęły się Mszą św. koncelebrowaną przez bp. seniora Pawła Sochę w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Następnie uroczystości kontynuowano na placu Bohaterów Westerplatte, gdzie wśród zaproszonych gości, wojska, reprezantacji szkół jak co roku obecni byli harcerze z naszego hufca. Obchody ropoczęły się hymnem oraz inscenizacją przygotowaną przez Zespół Szkół Akademickich.

W dzisiejszym święcie tudno znaleźć prawdziwy autorytet, osobę, która jest patriotą, dąży do osiągniecia swoich ideałów. Szukając swoich wzorów, przyrzyjmy się bohaterom II wojny światowej, pamięc o nich od pokoleń podtrzymuje ducha naszego narodu.

Joanna Sobów
rzecznik prasowy Hufca Zielona Góra ZHP