Czy Twoje cele są SMART?

24 maj

Dzisiejszy świat posługuje się skrótami, umownymi znakami czy określeniami, które na pierwszy rzut oka wydają się skomplikowane. Tak jest w przypadku celu, który w XXI w. koniecznie musi być SMART. Czyli jaki? SMART – Szczegółowy, Mierzalny, Atrakcyjny, Realny i Terminowy. Wędrownicy pracują z różnymi metodami planowania. Często spotkania, narady i dyskusje są pozornie owocne, lecz podczas realizacji zamierzonych zadań tracą na świeżości, nie są już… atrakcyjne. Dlaczego?

Poszukajmy w swoich głowach tej atrakcyjności. Każdy z nas robi tylko to, co chce. Nikt nie jest w stanie nas zmusić do zrobienia czegoś, czego nie chcemy. Mamy tylko problem ze znalezieniem tego „chcę” na końcu.

W tym tygodniu zachęcamy do przeczytania artykułu pt. „Obieranie ziemniaków, czyli o atrakcyjności celów”. Agnieszka Koziarska Wilkowiecka w kilku punktach przedstawia błędy w planowaniu, które przeszkadzają nam podczas realizacji postawionych sobie celów.  Autorka zachęca do tzw. „planowania od końca” co miała na myśli? Przekonajcie się sami!

Artykuł znajdziecie TUTAJ

Joanna Sobów
rzecznik prasowy Hufca Zielona Góra ZHP