76. rocznica Powstania Warszawskiego

25 lip
W nadchodzący weekend obchodzimy 76. rocznicę Powstania Warszawskiego, której miejskie obchody organizuje nasz hufiec. Mamy nadzieję, że 1 sierpnia spotkamy się w sporym gronie, by uczcić ten ważny w naszej historii dzień. Poniżej szczegóły.

TERMIN: 1 sierpnia 2020 (sobota)

MIEJSCE: Obelisk poświęcony Armii Krajowej i Szarym Szeregom na Zielonogórskiej Nekropolii

PLAN UROCZYSTOŚCI:

16:35 – Zbiórka uczestników uroczystości przed Obeliskiem poświęconym Armii Krajowej i Szarym Szeregom na Zielonogórskiej Nekropolii

16:45 – 17:00 – Program przygotowany przez harcerzy.

17:00 – Sygnał syreny miejskiej ogłaszający symbolicznie godzinę „W”

17:00 – 17:25 – Program przygotowany przez harcerzy, wystąpienia zebranych gości

17:25 – 17:30 – Składanie wiązanek przez obecnych na uroczystościach

17:30 – Zakończenie uroczystości.

Wg aktualnie obowiązujących wytycznych należy mieć na sobie maseczkę lub zachować 1,5m odległości. Zachęcamy, by harcerze mieli ze sobą maseczki w razie gdyby nie dało się zachować odpowiednich odstępów.